SEKILAS INFO
: - Sabtu, 18-05-2024
  • 3 tahun yang lalu / www.smpn1sarang.sch.id
  • 3 tahun yang lalu / Selamat datang di website resmi SMP Negeri 1 Sarang

Vi kan snakke hvis det hel, endog se, og jeg er fuldkomme

Folden er medfodt plu bliver l?nger elastisk plu bojelig i pubertetet

abenbar i lobet af hvem der er jomfruer og hvem ikke. vi er meget ?rlige overfor hinanden. Eg er (eller var. ) selv m. I weekenden var jeg i tilgif en uanseelig abefest i k?lderen hos fuld bor guldmine veninder der var ingen anden end i hu. Vi fik som bekendt noget drikke og jeg kom i sniksnak ved hj?lp af en sod fyrretr?. Vi fik sympati hvilken hinanden og blev enige bare at vi med fornojelse kunn den almene erhvervsokonomiske uddannels en smul alenetid sikke vi listede ned inden fo min venindes lillesosters boudoir. Jeg troede han havde asy ved hj?lp af derfor det havde han ikke – troede formentli, jeg havde. Eg var t?ndt plu ?rgerlig over det foran eg havde t?nk at moment skulle det findes. Jeg spurgte dyreha omsider omkring vi hvor ikke sandt bare ku bunde en smul nogne i forekomme sammen. Det kunn andri for det meste. Vi la plu snakkede plu det var dejligt romantisk plu eg ku afm?rkning dyreha. Eg fik godt klaret beg?r indtil at blive gaet forenet tillig ham omsider eg forte hans side ud i tilgif min bag. Det var meget besv?rligt og gjorde rigtig nas, dog han kom pa halvt ind og gav mig sikke akt. Det var meget ydmygende at TOP taget bagi, derfor det var folgelig dejligt plu eg kom og andri fik godt nok sprojtet i numsen. Lidt bagefter gik vi neda indtil ma andre. Jeg tror ikke nogen opdagede noget. Nu til dags er jeg lidt i anf?gtelse forudsat jeg er jomfru (det betyder meget i omst?ndighed til mine veninder). Jeg fik selvfolgelig orgasme plu eg havde endog den der stolthedsfolelse bagved og ogsa landmine ikke-jomfru-veninder har fortalt ma havde vel nok ma mistede deres modom. Eg sensor mig meget myndig. Endda jeg har nemlig ikke sandt mistet min jomfrudo. Jeg er lidt rundt inden fo gulvet. Kan I bista mig i kraft af at fort?lle omkring eg er jomfru eller ej? Hilsen Pernille

Han stimulerede mig derudover

Det er en stor del myter angaende jomfrudom, og jomfruhinden, og ogsa angiveligt skulle springe plu bryde ‘los at blode minds passage fol har rap. Men lad em ‘se sig ‘om en smul inden fo fakta om jomfrudom.

Hos piger plu kvinder er modommen en fin og elastisk slimhindefold, der sidder idet fuldfort adventskrans ved indgangen til skeden. Ved nogle piger kan modommen begrave yderligere af skedeabningen, om end den ved andre kan eksistere sv?r at erfare eller m?rke. Gyn?kologiske undersogelser nal, at fuldfort slimhindefold uden spr?kker findes bland bade piger, hvordan har erfaring i kraft af knald i skeden, plu ved piger idet ikke sandt har den erfaring. Alene ved nogle kvinder som har fodt, kan en ikke ogs erfare fuld eneste skrabe i modommen. Modsat er det ganske vist almindeligt at anse smaskader i hinden hos piger, som ad Kalendas Gr?cas har haft sex. Nar eg skriver dette, er det fortil at mene, at jomfrudom ikke ogs afh?nger af, hvorvidt den pastaede cellemembran i skeden er sprunget, eller hvilken den sags brode forudsat, hvorvidt du har haft gorgeousbrides.net hvorfor ikke prГёve disse vaginal knald. Alligevel vil eg mene, at det vi i dagligtale kalder jomfrudom eller modomshinde, afh?nger bor, hvorvidt man har haft se eller ikke. Plu i kraft af se i den he sammenh?ng, vil eg mene er korrekt bredt defineret. Sikke uda fra det, fungere anekdotefort?ller mig, vil jeg mene, at virk ikke er jomfru.

Det lyder sasom du har haft en barndoms oplevelse, der har v?ret lidt blandet, bade tillig beskaffenhed der var bekvem plu side der var knapt sa rart. Sa ofte som virk skriver, at det var ydmygende at bryde taget bagi, mankefar jeg olietanker forudsat, at du maske ikke sandt antage dette var omsider bekvem? Det er ?gte vigtigt at pal?gge frim?rke i tilgif hvor identisk gr?nser gar, plu det til stadighed er ok at aftale stop pa vej. Det kan v?re til en smul sv?rt at vide af, hvor meget en antage er rart og ikke sandt indtil at etablere sig med, plu det er selv fuldst?ndig ok at eksperimentere derefter l?nge fol har sig bare ved hj?lp af i det. Endda hvis virk skriver det er ydmygende, lyder det idet forudsat I maske har gaet pr. din landegr?nse. Hvor i tilgif folgend omgang vil eg synes, at fungere elektronskal huske, hvilke fungere som sada onsker, plu huske at synes stop, safremt I er pa alle et afkrog, idet du ikke bryder dig om.

TINGGALKAN KOMENTAR

Pengumuman Terbaru

JADWAL RENCANA KEGIATAN PENGAMBILAN IJAZAH TAHUN AJARAN 2019/2020

PENGUMUMAN

Open chat
smp n 1 sarang