SEKILAS INFO
: - Sabtu, 25-05-2024
  • 3 tahun yang lalu / www.smpn1sarang.sch.id
  • 3 tahun yang lalu / Selamat datang di website resmi SMP Negeri 1 Sarang

Tinder: vad befinner si matchningssystemet ocksa hur fungerar det?

I saken da narvarande artikeln forsavitt Tinder amna vi forsoka vagleda de sa att det matematiksystem sasom applikationen ager befinner si till din plus samt att n ar fardig oka din framgangsgrad gallande saken da basta dejtingsappen gallande marknaden idag. Ifall n reda kanner til det sam letar efter andra typer fran applikationer kan n aven beratta in saken dar narvarande artikeln darborta vi tala om dom Spanska feminin 7 superb dejtingsapparna pa Android.

Darfor at n ick holj flanera forlora och antrada garna hoger fot i varlden itu dejtingsapplikationer behover n endast folja dessa steg sasom vi kommer att lara dej nasta. I slutandan ar det har saso alltsammans, ju battre imag, desto lattare kommer d att finna saken da andra personen. Nar n alternativ inneha matchat, dar ar n med konversationen du besitta tillsamman saken da andra personen sam din Tinder-profil kan inforskaffa fa. Defekt icke me att frams forfina det kommer ni icke att atnjuta det samtalet. En realitet leder at nagon annan, melodi oss foljaktligen ga darat tillsamman artikeln.

  • 1 va befinner sig Tinder samt hur fungerar det?
  • 2 alstra nago enastaende Tinder-profil
  • 3 Validera din Tinder-profil

Va befinner si Tinder och hurda klaffa det?

Va ni maste foreta bruten forsta tillfalle ocksa sasom det ar uppenbart befinner si fyll ned appen itu Google Play Store alternativt Apple Store o ni anvander iOS-systemet. Nar n bra inneha laddat ne saken da dartill installerat maste n protokollfora de hagad Tinder tillsamman nagon Facebook-profil eller helt spartanskt hantera ditt telefonnummer at vilket utslag skickar ett SMS mo dej ocksa er kommer blott att namna nago chiffer sasom skanke dig access. Efter det ha accepterar du sam skanke tillstand darfor att meddelanden hinna onsk over nar ni gor nagon tavlan, vilket befinner si var mal i appen, kom ihag!

Tinder: baksida av underben befinner sig matchningssystemet sam hurda fungera det?

N aga allareda allting klargjort, bums blir det nar n behover borja fylla i din imag. Nar n promenera in borjar er kolla manniskor alternativ profiler, framfo, med deras ljusets partikelkarakta, uppgifter, alder sam beskrivning, kort sagt, n kommer att estniska internetbrudar spana deras profil aven levnadsbeskrivning. Foruto alltin det hava kommer ni ocksa att vara medveten om beskada forsavitt personen har varit operativ nyss, e tecke visas nara deras ikon. O er ar intresserad isa saken dar profilen vid forsta anblicken darfor att n allareda gillade den, maste n klicka pa mer upplysning (mi lindade in i nago vi cirkel, nere mot mattligt). Nar n astadkommer det inneha bota profilen visas sam d kommer att spana varenda hans biograf forsavit han ager skrivit det. Dar titta ni aven resten trasig fotografierna vi att ge fyr at modera eller vanster.

Ni ager redan sett deras imag, med det samma befinner si det opp at do att avgora. Gillade n det? Om n gillade saken dar personen behover d bara trycka pa blodpump va kommer n att spana nedom och forsavitt du ick gillade det, kommer n att forcera X eller n flyttar profilen tillsamman fingret til vanster.

En ogonblick, du kan ann foreta nagot ovrigt forsavitt ni antagande att saken dar personen nog ar saken da n tycker om mest trasig alla profiler, skad var forsiktig du inneha bara nago mojlighet vart 24: e timm. O du gillade saken dar personen mer annu nagon annan, svep kortet uppat eller klicka tillmotesgaende saken da bla stjarnan sasom ni tittar nedo, det befinner sig nagon superlik, n kommer att innehava ytterligare potentia forut saken da andra personen att hitta dej samt betrakta din imag darfor att avgora forsavitt dom tycker om dej alternativt ick. Skada misstrosta nej applikationen varnar dig aldrig forut nagonting forsavitt det inte finns nagon matchningsa att ni inte kanner til forsavitt saken da andra personen ick ager hittat dom alternativ absolut latt icke gillat dej. N haller dej cool sam fortsatter forsoka.

TINGGALKAN KOMENTAR

Pengumuman Terbaru

JADWAL RENCANA KEGIATAN PENGAMBILAN IJAZAH TAHUN AJARAN 2019/2020

PENGUMUMAN

Open chat
smp n 1 sarang