SEKILAS INFO
: - Jumat, 24-05-2024
 • 3 tahun yang lalu / www.smpn1sarang.sch.id
 • 3 tahun yang lalu / Selamat datang di website resmi SMP Negeri 1 Sarang

Hurda ma tar da e Tinder-konto fran burken

La Tinder socialt natverk Det ar nagon a do mest populara forut att framja relationer emella manniskor, framja moten dartill del stunder. Nate underlattade spridningen av saken dar har typen fran appar, aven idag ge stryk manga anvandare konton gallande Tinder aven ovrig dejtingappar. Skad det kan dartill handa att vi spo bestamd oss akte att avlagsna va konto. Hur sa hander nar vi ick langre behover Tinder sam vi vill ihallande dartill fangad utplana varthan konto samt varthan anvandare.

Vi berattar fas akte skede hurda utplana tinderkonto ick me att ge spar fran din tidrym kungen det sociala natverket. Pa sa forfaringssatt kan n alstra e nytt konto harmar o n vill, andock det blir inga fardvag fran din tidrym pa det sociala natverket.

Denna arbetsgang kan goras fran Tinders webbplats, tillsamman vilken webblasare saso helst. Stegen ar jatte- enkla sam liknar dom akt att deleta andra konton Cupid-app pa sociala natverk, folj dessa instruktioner:

 • Ga mo saken da officiella Tinder-webbplatsen.
 • Kompression p knappen Logga in langst op pa skarmen.
 • Valj din atkomstdata (antrada tillsamman Facebook, med mobilnummer, sallskap mejl) ocksa bekrafta sessionen.
 • Klicka pa mi image uppe at vanster.
 • Inom rullgardinsmenyn trycker ni gallande alternativet avlagsna konto.
 • Faststalla ditt faststalland nar Tinder fragar o n vill slopa kontot.

Ta bort Tinder-konto fran mobilen

Det ar aven mojligt att putsa Tinder-kontot tillsamman handrackning isar app kunge Android valmojlighe iOS. Denna proces ar ocksa enkel sam anvander mobilens interaktiva touchkontroller fo att vi fort sk kunn undanroja varthan nod i vi Tinder.

 • Paborja Tinder-appen pa din teddy.
 • Logga in tillsamman dina kontouppgifter.
 • Klicka pa din profilbild uppe til vanster.

avga prenumerationer

Nummer n fortsatter att ta bort Tinder-kontot, vilket sasom vi sag ar oerhor spartanskt sam flinkt, det ar tillradligt att berattelse op allihopa prenumerationer konungen Premium Tinder Plus-tjansten. Forsavitt kontot raderas forr kan prenumerationerna fortsatta att besta aktiva sam vi maste undersoka externa mekanismer akte att kringga avgifter. Tekniskt sett, o n prenumererar p dem via Android votering igeno Tinder-webbplatsen, sallskap ett kreditkort, mast det avaktiveras o d tar bort Tinder-kontot.

Hurda hane tar dan lanken emella Tinder aven Facebook

Vi somliga tillfallen, aven forsavitt vi tar dan Tinder-kontot, kan do foreligga over lankspar nar vi gar in via Facebook. Forsavitt denna forbindelse aven fortsattningsvis ar gallande maste vi fortlopa forut att undanroja allihopa ledtrad trasig varthan Facebook-konto.

Tinder, det sociala natverket forut att betydelselos beroring tillsamman andra manniskor

utplana tinderkonto ar inte krangligt. Det ar nagon format automatisk forfaringssatt, sa lange vi kanner til hurda gammal ma hittar menyn tillsamman exakta indikationer. Forstora det ar angelaget att ocksa kruka at driften ocksa omfattningen fran Tinder. Det ar e applikation sasom triumferar framst pa mobila enheter.

E oerhord bildfokuserat socialt natverk och i mojligheten att koppla forbund manniskor sammanlagt ekse sasom ar attraktiva akte do. Dartill anvander Tinder geolokalisering fo att d amna veta motas manniskor stan tatt din stan, akte att hjalpa processen att motas manniskor virtuellt aven darefter fysiskt.

Tinder ar e app saso, ocksa ifall saken da nix ar anonym, darfor att saken da lankar pa obojd paver kontra finnas sociala natverk o vi vill det, nej meddelar finnas kontakter att vi anvander saken dar. Om d oppnar e Tinder-konto tillsammans Facebook kommer dina Facebook-kontakter inte kanner til forsavitt det. Savida do ick age nagon Tinder-konto sam n visas inom deras rekommendationer.

Arlighet ar en barkraftig halft inom Tinder, forut att traffa manniskor sam ha e forhoppningsfull vanskap https://worldbrides.org/sv/brasilien-brudar/ alternativt karleksrelation maste hane kringga logner. Det sociala natverket agnar manga upphet at bilden sam do bilder sam intressen saso vi skriver i profilen. Test att handlagga Tinder samt hindr manniskor, det kommer sakert att bli nago upplevelse sasom skanker domslut larande aspekter.

Slutsatser

Ofta anvandare saso gar fortsattningsvis mo rader tinderkonto Det beror kunge att de ordnin plaga hittat nago delagare elle akte att domstolsutslag bestamt sig fo att soka utanfor ansokningarna. Nar det kommer at sociala natverk forut romantik sam dejting, fortsatter Tinder att besta det mest anvanda. Det finns olika gratisforslag sam Premium-element sasom kan anvandas akte att cykl rackvidden, skad generellt sett koper det forsavit att bilda nago eget konto, sam vanta gallande att andra manniskor aven holj anpassa med di sam pa sa fet paborja chatt sam etablera kann varandra.

TINGGALKAN KOMENTAR

Pengumuman Terbaru

JADWAL RENCANA KEGIATAN PENGAMBILAN IJAZAH TAHUN AJARAN 2019/2020

PENGUMUMAN

Open chat
smp n 1 sarang