SEKILAS INFO
: - Rabu, 22-05-2024
  • 3 tahun yang lalu / www.smpn1sarang.sch.id
  • 3 tahun yang lalu / Selamat datang di website resmi SMP Negeri 1 Sarang

Varfor har sjalv ingen begarelse till uppsyn pojkvan langre?

Att ni brakar och mar knas bada par av det som sker

Det jag undrar ovan kanns pinsamt att konversera med nagon om sa jag hoppas att ni kan hjalpa undertecknad med detta.

Jag ar tjej och mitt problem ar att sjalv ej har nagon sexlust langre. Jag kan bli kat emellanat nar sjalv ar allena men aldrig nar min pojkvan finns i narheten. Uppsyn pojkvan inneha alltid varit galen i sex, men forut uppsyn andel inneha det aldrig kants i synnerhet relevant. Nog beror det gallande att jag stadse haft tufft att atnjuta orgasm. Eller kan p-pillerna besta orsaken?

Jag tycker jattemycket om uppsyn pojke. Inneha aldrig kant pro nagon annan som sjalv kanner for honom. Men sjalv kan ej slappna av nar vi inneha sex. Vi inneha ungefar aldrig sex med varandra och de ringa ganger det hander sa ar det alltid alldenstund sjalv kanner mig pressad till det. Sjalv vet att min pojke hade ett superbra sexliv innan. Det inneha han berattat for mej. Han brukade tidigare jamfora mig med sitt ex och sjalv brukar tanka pa det ibland.

Vi har pratat med varanda flertal ganger ifall att vi plikt besta en aning pahittigare nar det galler referens sex. Att orka plocka initiativ, utprova nya grejer och sa framat. Men det blir liksom aldrig fran. Det stannar stadse spann pratet. Av och till slutar det ocksa i brak och i att vi somnar pa var blad om sangen istallet pro att ha sex.

Jag vill ha ett sexliv. Det far ej fortga sa arme. Men aven ifall vi skulle alska med oftare sa har sjalv fortfarande mina problem over. Hur kan jag kannna sexlust och va kan jag skapa for att lite orgasm lattare? Amna jag ga till en sexualradgivare eller?

Det ar massor mojligt att samt detta paverkat din begarelse negativt

Av det du skriver ar det tydigt att ert sexliv har blivit till ett problem som tar kungen er relation. Ehuru att ni inneha pratat med varandra sa manga ganger utan att ni kommit vidare sa antaga sjalv att det ar bra om ni tillsammans pratar med nagon professionell, till foredome en kurator vid en sex- och samlevnadsmottagning. Om ni bor i en stor stan sa finns det troligtvis en sadan mottagning. Du skriver att du tycker det skulle kannas pinsamt att konversera med nagon om detta. Tank enar pa att de personer som du moter i en sadan situation jobbar med dessa fragor laka dagarna och de kommer ej att forvanas kvar nagot som du tar upp med utslag. Kann dig trygg med det.

Det ar tufft att ge ett bra losning har, ehuru det inte gar stalla motfragor till dig. Kanske kommer du inte att uppfatta aterigen dig i texten nedan, men nog ar det nagra tankar vacks som du kan fundera vidare kring.

Till att ga av stapeln med ar det bra att erinra att sexlusten ej ar konstant utan att den varierar under livet, utan att det behover vara nagon djupare orsak till detta. Kanske ar man i en period i livet enar man har uppbokat upp med annat och inte hinner grubbla sa mycket kungen sex. Kanske prioriterar man andra prylar istallet. Sexlusten kan samt paverkas negativt fran stress eller av vissa mediciner. I vissa fall dessutom p-piller. Du kan be din barnmorska att ringa utprova ett annat p-piller sa kan du i all fall stanga ute detta. Men dessutom annat kan ha vikt. Till foredome sa kan en stark vilja ifall ett “bra sexliv” ha motsatt effekt. Man satter stor press pa sig allena och tankarna far runt i huvuder istallet forut att enkom bidra sig han och folja sin begarelse. Du skriver samt att du jamfordes med din killes forra flickvan i inledningsvis av ert omstandighet. Det kan kannas kravfyllt att mata din begarelse med nagot som din pag beskriver som “superbra sexliv”.

TINGGALKAN KOMENTAR

Pengumuman Terbaru

JADWAL RENCANA KEGIATAN PENGAMBILAN IJAZAH TAHUN AJARAN 2019/2020

PENGUMUMAN

Open chat
smp n 1 sarang